Fotovoltaické panely

Fotovoltaické panely na výrobu elektrickej energie.

fotovoltaické panely

Sú 3 základné typy konštrukcie FV panelov:

Monokryštalické bunky sú rezané z jedného kryštálu kremíka.

Polykryštalické bunky sú v podstate strihaný plátok z bloku z kremíka, ktorý sa skladá z veľkého množstva kryštálov.

Amorfné články (a-Si) je ne-kryštalická alotropická forma kremíka umiestnená tenká vrstva na širokú škálu povrchov . Ide o najmenej efektnú a najmenej nákladnú výrobu tohto typu.

mono-poly-amorf

Tradičné solárne články sú vyrobené zo silikónu, sú zvyčajne ploché a všeobecne sú naj-účinnejšie (polykrištalické solárne panely).

Tenko vrstvové solárne články je druhá generácia solárnych článkov a sú vyrobené z amorfného kremíka alebo nonsilicon materiálov, ako je kadmium Telluride. Tenkovrstvové solárne články pomocou vrstiev polovodičových materiálov sú iba niekoľko mikrometrov hrubé . Vzhľadom na ich flexibilitu môžme tieto tenko vrstvové solárne články inštalovať ako strešné šindle a dlažby, na fasády budov, alebo pre zasklenie svetlíkov.

Tretia generácia solárnych články je vyrobená z rôznych materiálov. Niektoré nové solárne články používajú plastové šošovky, alebo zrkadlá, ktoré koncentrujú slnečné svetlo na veľmi malom kúsku s vysokou účinnosťou FV materiálu.

SunFields_Kyocera_KD240-245GH-2YB_solar_panel-188x300

Ako fotovoltaické solárne panely napájajú váš dom? 

Napájanie svojho domu solárnou energiou v skutočnosti nie je zložitá vec. Solárny systém premieňa slnečné žiarenie na elektrickú energiu. Potom elektrina je vedená do vášho domova pre spotrebiče ako sú TV, chladničku, PC, atď.

Koľko fotovoltaických solárnych panelov potrebujem pre napájanie domu?

Koľko solárnych panelov budete potrebovať k napájanie vášho domu je závislá na mnohých faktoroch. Je potrebné vedieť koľko energie spotrebuje vaša domácnosť. Ak chcete zistiť, koľko el. energie spotrebujete, tak je nutné hľadať vo vašej faktúre za elektrickú energiu od energetickej spoločnosti elektrickej. Následne bude možné vypočítať, aký inštalovaný výkon solárnej elektrárne potrebuje vaša domácnosť.

optimalizácia-pomocou-PowerRouterom
V našej ponuke fotovoltických panelov nájdete nasledovné FV moduly od svetových výrobcov modulov:

Jinko Solar

Jinke Solar polykryštalický 

Ich hlavnou prednosťou je polykryštalický 60tich článkový modul s vysokým výkonom a ochrana proti Potenciálny indukovanej degradácii (PID). Výhodou sú aj znížené straty výkonu pri vysokých teplotách. Jinke Solar Standard Poly sa tiež osvedčili v prostredí so zhoršenými svetelnými podmienkami. Vďaka zdokonalenému sklu a vylepšené absorpciu svetla zaručí výkon aj keď je pod mrakom. Špeciálnymi vlastnosťami sú vysoká odolnosť voči poveternostným vplyvom a maximálnu trvanlivosť voči extrémnym okolitým podmienkam. Polykryštalické moduly Jinke Solar Standard Poly sú skonštruované tak, aby odolali nadštandardnému zaťaženie snehom i vetrom. Povrch je vďaka ochrannej vrstve odolný voči vysokým koncentráciám amoniaku, soli a kyslým dažďom. Narozdiel od bežných modulov disponujú zosilneným ochranným sklom. Špeciálne kremíkové doštičky predlžujú výrazne životnosť nad rámec garantované záruky. Na solárne panely Jinkou poskytujeme 12-ročnú záruku na výrobné chyby. Výrobca 25 rokov garantuje, že pokles výkonu nepresiahne 20%.

Spoločnosť Jinkou Solar je najväčší výrobca solárnych panelov na svete. Vývoj a celý výrobný reťazec firmy od kremíkových ingotov až po vlastné modul je v jej réžii. To zaisťuje absolútnu kontrolu kvality technologického i dielenského spracovania. Jinke Solar, najlepšie solárne panely na svete!

BenQ/AUO

 

BenQ je svetoznámym priekopníkom v dnešnej dobe digitálneho zbližovania, odlišujúce sa unikátnou filozofiou “Na potešení záleží”. V tomto duchu sa nesú všetky technológie a každý ocenený výrobok, ktorý vyrábame. Je základom nášho výrobkového rozvoja, business modelu, spolupráce a podnikovej kultúry.

“Na potešenie záleží” – ako základ našej existencie je zasvätené pozdvihnutie života ako takého na vyššiu úroveň slobody, produktivity, zjednodušenie a potešenie. Veríme, že s našim neustálym úsilím ústrety lepšej budúcnosti bude všetko vyzerať skvele!
Spolu s bohatými prostriedky a osvedčenú odbornú znalostí v odbore navrhovania výrobku, vzhľadu, mobilného riešenia a sieťového konvergenciu technológií, ponúka BenQ širokú škálu produktov:

Projektory, LDC Displeje, LCD televízor, osobné počítače všetko-v-jednom, notebooky, netbooky, digitálne fotoaparáty, mobilné telefóny, solárne systémy.

Vysoko výkonné a účinné panely z polykryštalických kremíkových článkov vyrobené v Českej republike, alebo na Taiwane.

Panely sú odolné voči PID efektu a odolné voči pôsobeniu korózie a čpavku.

Na povrchu je vysoko kvalitné Antireflexívna sklo a panely majú vysokú odolnosť voči zaťaženiu (vhodné pre použitie v horských oblastiach).

Panely sú vybavené IP-67 junction boxy a majú certifikovaný test nízkej horľavosti.

A iné:
– BenQ Solar

– Amerisolar 

—————————————————————–

MADE IN GERMANY a EU solárne panely:

made-in-eumade-in-germany

– IBC SOLAR AG

logo-IBC

IBC SOLAR pôsobí na trhu už viac ako 30 rokov ako popredný svetový špecialista pre fotovoltaiku

+
Európsky výrobcovia fotovoltaických modulov.