Solárny fotovoltický hybridný systémy.

Hybridné solárne systémy kombinujú technológiu solárnych panelov a solárnych batérií a vytvárajú riešenie zelenej energie, ktoré poskytuje záložnú dodávku energie.

Aj keď hybridný FV systém zostáva pripojený k verejnej sieti, všetka vygenerovaná solárna energia sa najskôr použije pre napájanie spotreby a ak vznikne prebytok, tak uloží do batériového riešenia. Ak je pokrytá spotreba a batérie sú nabité následne sa dostane prebytok el. energie do siete. Hlavnou výhodou hybridného solárneho systému je to, že ukladaním prebytočnej energie do batérie môžete počas noci využívať svoju slnečnú energiu na napájanie vášho domova a menej energie importovať zo siete.

Vďaka tomu je hybridný solárny systém dokonalým riešením. Ako medzi riešenie je hybridný solárny systém v porovnaní so systémom mimo siete cenovo výhodnejší, no je drahší ako systém na sieti. Obrovskou výhodou hybridného solárneho systému je, že môžete rozšíriť svoju batériu. skladovací systém kedykoľvek, a pretože ste stále pripojení k sieti, môžete si tiež nabíjať batérie z lacných špičkových sadzieb.


 

Inštalácia solárneho fotovoltického systému je skvelý spôsob, ako znížiť účet za energiu vášho domova/Firmy.

Aká je správna veľkosť systému pre vás?

Malá domácnosť Stredná domácnosť Veľká domácnosť
Počet osôb: 1-2 osoby 2-3 osoby 4 +
Priemerná denná spotreba: 5-11 kWh 9-21 kWh 18+ kWh
Približná vyrobená el. energia z FV systému: 3212 kWh 5424 kWh 11030 kWh
Potrebná plocha strechy pre FV systém: 16-18m2 18-40m2 40-50m2
Odporúčaný systém 3kW 5kW 10kW

 

 

Dve osoby – energeticky úsporná domácnosť
Spotreba: 2500 kWh za rok
FV výkon: 3 kWp
Batéria: 7,1 kWh lítium-iónová

Štyri osoby energeticky úsporná domácnosť
Spotreba: 5500 kWh za rok
FV: 5 kWp
Batéria: 7,1 kWh lítium-iónová

Viac osôb a energeticky náročnúdomácnosť
Spotreba: 10500 kWh za rok
FV: 10 kWp
Batéria: 14,2 kWh lítium-iónová

Dimenzovanie FV systému – generátora
Výroba energie  z FV systému musí byť dostatočná pre dobitie batérie a pre napájanie doma aj počas jasného zimného dňa.

Pre dve osoby v energeticky úspornej domácnosti
je potrebova 2,5 kWp FVpole.
Pre štyri osoby v domácnosťi
je potrebova 5 kWp FV pole.

Naša spoločnosť vám ponúka nasledovné systémy pre uskladnenie energie:

GoodWe Hybrid

Solax Hybrid

Pylontech akumulátory

Triple Power systémy

Huawei solar hybrid systémy

Huawei Solar hybrid systém:

Maximálna vlastná spotreba.

Toto nastavenie umožňuje lokálne využiť čo najviac lokálne vyrobenej energie, čo je hlavný dôvod, prečo vznikajú hybridné systémy.

V tomto prípade, ak máme nadprodukciu, systém bude nabíjať batérie tak dlho, ako to bude možné.

Keď sú plne nabité, „prebytočná“ energia sa exportuje do siete, rovnako ako v konvenčných systémoch.

Keď FVE nevyrába dostatok energie na zásobovanie domu, pomôžu najskôr batérie a potom, keď sú aj vybité, môžeme nakupovať elektrinu zo siete.

Goodwe hybrid meniče a vysokonapäťové batérie Pylontech, alebo Lynx.

Inštalujeme širokú škálu produktov GoodWe pre nové aj existujúce solárne fotovoltaické systémy.

Invertor GoodWe ET + je ideálny pre majiteľov domov, ktorí chcú dosiahnuť vysoký stupeň energetickej autonómie, spoľahlivé napájanie a nižšie účty za energiu.

Goodwe meniče hybridné séria ET.

Táto séria obsahuje tri veľkosti trojfázových meničov s výkonom 5,8 a 10 kW, ktoré možno kombinovať so širokou škálou vysokonapäťových batérií (celkovo od 6,4 do 24 kWh). Veľmi dôležitou vlastnosťou je týmto produktom zaručený stupeň účinnosti rovnajúci sa 98,2% so stupňom krytia IP65 ako v prípade jednofázovej série. Invertor môže tiež napájať niektoré „privilegované“ záťaže v prípade výpadku energie pomocou energie uloženej v batérii. Na záver treba poznamenať, že s touto sériou meničov je možné kombinovať produkt SEC1000, ktorý umožňuje paralelne pripojiť až 10 meničov ET, každý s pripojenými batériami.

 

GoodWe GW5K-ET+, GoodWe GW8K-ET+, GoodWe GW10K-ET+.

 

Pylontech batérie pre hybridný systém.

PYLONTECH H48050 Výkon – 2,4 kW

Spoľahlivé a výkonné batérie Pylontech sa vyznačujú okrem moderného dizajnu aj skvelou funkčnosťou. Prednosťou technológie LiFePO je odolnosť voči tepelným únikom a maximálnu bezpečnosť. Vysokonapäťové batérie Pylontech H48050 disponujú výkonom 2,4 kWh a napätím 48 V, hodí sa predovšetkým pre veľké fotovoltaické elektrárne. Tieto batérie sa umiestňujú do technologických rackov Tieto batérie nemajú BMS (battery management systém), je teda nutné k nim dokúpiť BMS, ktorá sa taktiež ukladá do technologického racku. Kompaktné a sofistikované zariadenia je ľahko rozšíriteľné, umožňuje postupné zapojenie až 15 batérií. Pri vyšších požiadavkách možno ľahko pripojiť ďalšie s rovnakou kapacitou. Pri použití viacerých batériových packov paralelne sa dobíjací prúd sčíta. Pylontech LiFePO4 batérie sú kompatibilné s meničom Socomec, ktorý sa používa pre veľké FVE Na tieto batérie je záruka 7 rokov + ďalšie 3 roky pri registrácii batérie pred

TRIPLE POWER Batérie

  Triple Power, navrhnutý a vyrobený v spolupráci so spoločnosťou SolaX, ponúka nový model 5,8 kWh, ktorý je možné nainštalovať do série až so 4 batériami, čo umožňuje ukladanie 23 kWh. Nový Triple Power obsahuje najnovšiu technológiu LFP, ktorá zaisťuje oveľa bezpečnejšie inštalácie s väčšími teplotnými toleranciami. Nová batéria Triple Power s 10-ročnou zárukou a 90% hĺbkou vybitia predstavuje flexibilné, praktické a vysoko výkonné riešenie na uchovávanie energie.