UPS – záložný zdroj je zariadenie alebo systém, ktorý zabezpečuje plynulú dodávku elektriny pre zariadenia, ktoré nesmú byť neočakávane vypnuté. V praxi sa pre pomenovanie používajú aj výrazy náhradný zdroj, zálohovací zdroj, neprerušiteľný zdroj, ale hlavne slovenský preklad samotného výrazu “UPS” – zdroj nepretržitého napájania.
Princíp UPS
UPS je obvykle zapojený medzi primárny zdroj napätia (elektrického prúdu) a zálohovaný vstup napájania chráneného zariadenia. Medzi najčastejšie chránené systémy patria obyčajne telekomunikačné zariadenia, počítačové systémy, systémy zabezpečujúce chod letísk, nemocničné prístroje a ďalšie.
ups-zalozny-zdroj
Naša spoločnosť vám navrhne optimálne riešenie vašeho záložného zdroja pre vaše aplikácie.

Pomocou našých skúsených odborníkov, sme schopní ponúknuť širokú škálu UPS systémov. Tieto systémy sú vyvinuté a navrhnuté na výrobné priamo podľa požiadaviek. Všetky nami ponúkané systémy sú  používané v rôznych odvetviach. Náš tím odborníkov, sa vždy uisťuje, že sa dodáva kvalitný materiál a je dodávaný klientom v plánovanom časovom limite. Ponúkame tieto systémy v širokom rozsahu

——————————————————————————————————–

V ponuke máme UPS od svetových výrobcov.

Desktop a Workstation UPS
Line-interactive UPS a off-line systémy, ideálny pre citlivé elektronické zariadenia a počítače.

Rackmount UPS
Neprerušiteľné napájacie systémy s funkciami, spoľahlivosť a flexibilitu požadovaných sietí a elektroniky v rack prostredí.

Network UPS

Liebert-APM_UPS
On-line systémy napájania UPS zdroje pre sieťové servery, rozbočovače, mosty, zariadenia pre ukladanie dát, routerov a kritických pracovných staníc.

Veľké Zariadenia UPS

UPS1
Neprerušiteľný zdroj napájania (UPS) a záložné napájacie systémy pre veľké dátové centrá a pre zariadenie na ochranu citlivej elektroniky.

Núdzové osvetlenie

ups-pre nudove-osvetlenie
Energeticky účinné a nákladovo efektívne riešenie.

Monitoring batérií
Prevencia proti zlyhaniu batérie je veľmi dôležité pre poskytovanie maximálnu dostupnosť dátového centra. Pre produkty využívame technológiu, ktorá predĺži životnosť batérie, znižuje náklady na údržbu a zvyšuje bezpečnosť.

Monitoring UPS
Monitorovanie Uptime riešenia poskytujú kontrolu kritických podporných systémov pre malé dátových centier, jednotlivých modulov, alebo všetkých kritických zariadení v malých a stredných podnikoch.

 

——————————————————————————————————–
Smart-UPS On-Line poskytujú vysokú hustotu, skutočnú dvojakú konverziu, on-line ochrana napájania pre servery, hlasové / dátové siete, zdravotnícke laboratóriá a ľahké priemyselné aplikácie. Môže podporovať zaťaženie od 1 do 20kVA a rack / tower konvertibilné forme, Smart-UPS On-Line je k dispozícii od 2U do 12U.

Posledné rozšírenie na 15 a 20 kVA umožňujú podporu energetických blade serverov, alebo silne zaťažených zariadení.

Smart-UPS On-Line môže byť nakonfigurovaný s zodpovedajúcim počtom batérií, ktoré v súlade s agresívnym požiadavkami na UPS. Softvér pre správu PowerChute poskytuje bezobslužné elegantné vypnutie sieťových operačných systémov. Všetky modely 5kVA zahŕňajú integrovaný Network Management kartu pre vzdialenú správu (voliteľne u modelov pod 5 kVA).

Smart-UPS On-Line séria poskytuje zákazníkom spoľahlivý zdroj neprerušovaného napájania aj v náročných energetických prostrediach, vrátane veľmi širokým oknom vstupného napätia, reguláciu extrémne tesný výstupného napätia, regulácia frekvencie, interný bypass, a korekcia vstupného účinníka.

———————————————————————————————–
Pre vypracovanie ponuky pre vašu UPS nás kontaktujte: kocmunda@eu-power.sk

———————————————————————————————–

Referencie UPS:

Naša spoločnosť dodáva UPS záložné zdroje pre :

Východoslovenská distribučná, a.s.

Slovenská energetika, a.s. (SE, a.s.)