Systémy akumulácie elektriny

Viessmann_logo

Systémy akumulácie prúdu firmy Viessmann na uchovanie doma vyrobeného prúdu zvyšujú mieru vlastnej spotreby a tým aj účinnosť fotovoltaického zariadenia. Ak domácnosť práve elektrický prúd nepotrebuje, tak systém začne nabíjať akumulátor prúdu. V prípade potreby je možné tento prúd využiť, napr. pre rôzne elektrospotrebiče.

Viessmann_MS_04879

Úložné zariadenie pre VLASTNÉ SPOTREBU

Všeobecne platí, že množstvo solárnej energie nezodpovedá množstvo energie potrebné pre domácnosť. Najmä ráno, večer a v zimných mesiacoch je spotreba vyššia ako produkcia. Presunutím spotreby do doby, kedy má solárny systém najvyšší výkon, je možné zvýšiť spotrebu svoje vlastné energie.

Práčky, sušičky a umývačky riadu možno ľahko ovládať s využitím jednoduchých technických nástrojov, ako sú časovača. Automatické zariadenia pre inteligentné riadenie spotreby umožňujú zvýšiť spotrebu vlastnej elektriny o 15%. Využitie úložných – batériových – systémov, ktoré ukladajú nadbytočnú energiu pre neskoršie využitie, môže zvýšiť podiel spotreby vlastné enegrie až na 70% z celkovej spotrebovanej energie.

Viessmann_MS_04854

RASTÚCI CENY ELEKTRINY

V poslednom desaťročí náklady na elektrinu v domácnostiach vzrástli o 70%. Na druhej strane, sú výrobné náklady na solárnu energie nižšie ako elektrina zo siete. To znamená, že čím viac solárnej energie je spotrebovávané tým vyššia je celkový prínos fotovoltaického systému:

Zvyšovanie nezávislosti na rastúcich cenách elektriny

Nižšie účty za elektrinu

Vyšší výnos FV zariadení

A to najlepšie:

Cena vlastnej vygenerovanej solárnej energie zostáva celé roky rovnaká a rast cien elektriny zvyšuje zisk solárneho systému.

PORTFÓLIO:

Jednofázový hybridný systém

VITOVOLT 300, 1,71 až 3,42 kWp, 1-fázové systémy

vitovolt-hybrid-1faza

Trojfázový hybridný systém

VITOVOLT 300, 5,13 až 9,98 kWp, 3-fázové systémy

vitovolt-hybrid-3faza

Batériové úložisko pre už postavenú fve

baterie-fronius-lifepo4-45