Fotovoltaické systémy (FVE/FVZ) – Fotovoltaické elektrárne.

Fotovoltický systém-elektráreň slúžia na výrobu elektrickej energie. Vyrobená elektrická energia je následne spotrebovávaná v dome.

Elektrina zo slnka – s inštaláciou fotovoltaického zariadenia sa môže stať každý vlastným producentom elektrickej energie.

Premena bezplatnej slnečnej energie na elektrinu je pri vlastnej spotrebe finančne zaujímavá a v spojení s akumulátorom fotovoltaické systémy prinášajú rovnako nezávislosť na verejnej elektrickej sieti. Počas výroby elektrickej energie solárne panely neznečisťujú životné prostredie. Cena solárnych panelov je zároveň veľmi atraktívna.

Ako funguje fotovoltaická elektráreň ?

Na streche objektu sa nainštalujú fotovoltaické panely, ktoré vyrábajú jednosmernú (DC) energiu.

Z fotovoltických panelov je energia vedená pomocou DC kabeláže cez rozvádzač DC do meniča DC/AC.

Solárny menič/invertor sa stará o premenu jednosmernej energie DC na striedavú AC.

V prípade hybridného systému sú k meniču pripojené akumulátory a BMS (Battery Management System), ktorý sa stará o správne nabíjanie, vybíjanie a kalibráciu batérií.

Od meniča je cez fotovoltický rozvádzač AC vedená kabeláž do hlavného domového rozvádzača, alebo podružného rozvádzača napr. v garáži, kde je napojená na existujúcu domovú elektroinštaláciu.

Vyrobená energia z FVZ je spotrebovávaná všetkými spotrebičmi v dome v danom čase.

Prebytočná energia je ukladaná buď do batérií v rípade hybridného systému a využitá vo chvíli, keď je výroba FVZ nedostatočná, alebo je prebytok odoslaný do virtuálnej batéria ak sa jedná o ON GRID riešenie bez akumulátora.

Fotovoltická elektráreň – Systém ON-GRID

Systém paralelne pripojený na verejnú sieť.

Je to systém najčastejšie využívaný hlavne z dôvodu, že je pripojený na verejnú rozvodnú sieť. To mu dáva dve základné vlastnosti. Prvou je možnosť využívania el. energie zo siete v čase keď slnko nesvieti (v noci) alebo keď má veľmi nízku intenzitu (skoro ráno a neskôr večer prípadne pri extrémne zlých podmienkach počasia).

Tento  solárny systém je na Slovensku a v Európe najbežnejší a najvýhodnejší. Takýto fotovoltický systém sa inštaluje na strechy rodinných domov, ktoré už sú alebo budú pripojené na verejný elektrický rozvod distribučnej spoločnosti. Hlavným zmyslom týchto solárnych systémov je počas dňa vyprodukovať elektrickú energiu pre vlastnú spotrebu, čím šetríte náklady na jej kúpu od energetických závodov. A prebytočná nespotrebovaná elektrická enregiu pretečie do virtuálnej batérie.

Pre bežnú slovenskú modernú domácnosť so štandardnými energetickými nárokmi je takmer v každom prípade postačujúci fotovoltaický systém o výkone od 2 kW do 10 kW.
Je to dostatočný výkon na pokrytie bežného denného výdaju akejkoľvek domácnosti.

Hybridné fotovoltické systémy pre dom.

FVZ cez deň:

Fotovoltický systém vyrába elektrinu a pokrýva aktuálny odber domu. V prípade prebytku ukladá túto energiu do akumulátora.

FVZ cez noc:

Akumulátor napája domácnosť bez potreby energie zo siete. Akonáhle sa energia vyčerpá z akumulátora, tak energia je odobratá z verejnej siete.

Fotovoltický systém dokáže vyrobiť dostatok elektriny na zásobovanie štvorčlennej rodiny po celý rok.

Hlavným problémom tu však je, že systém zabezpečuje elektrickú energiu najmä vtedy, keď väčšina obyvateľov domácnosti nie je doma; napríklad v poludňajších hodinách.

Ak nie je aktívny žiadny pripojený spotrebič alebo ak pripojené zariadenia nedokážu plne spotrebovať elektrinu, elektrina sa dodáva do verejnej siete.

Priemerná cena elektriny sa za posledné roky zvýšila a neustále rastie.

Znížiť náklady za elektrickú energiu pomáha systém skladovania energie.

Postavte si fotovoltickú elektráreň (FVE) a znížte zbytočne vysoké faktúry za spotrebovanú elektrinu.

Odborne vám navrhneme elektráreň priamo na základe vašej spotreby el. energie v dome.

Špičková technológia a odborná montáž. Zaistíme všetky povolenia a žiadosti o dotácie.

Záruka na solárne panely 25 rokov!

Batérie na využitie 100% vyrobenej elektriny.

Našou prednosťou je odbornosť a dlhoročné skúsenosti v odbore alternatívnych zdrojov energie.

Všetky ponúkané komponenty sú starostlivo vyberané špecialistami na fotovoltaiku, vďaka tomu v našej ponuke nájdete preverené výrobky od technologických lídrov z odboru.

Pri výbere sa orientujeme predovšetkým na špičkovú kvalitu, jednoduchú inštaláciu, optimálnu cenu a vzájomnú kompatibilitu produktov.

Sme distribútorom globálnych značiek Viessmann, Solax, Huawei, Jinko, GoodWe, Pylontech.

Dodávame riešenia na kľúč, ktoré pomáhajú znižovať vaše účty za elektrinu.

Solárne systémy od profesionálov.

Proces pripojenia fotovoltickej elektrárne a získanie dotácie:

Žiadosť o pripojenie k distribuční sieti podľa regiónu.

Žiadosť o dotáciu z programu zelená domácnostiam.

Zmluva o dielo.

Zmluva o pripojení FVZ k DS+ostatný proces na DS.

Revízna správa a DSV.

Spustenie FVZ do trvalej prevádzky.

 

Ponuka našich FV systémov na kľúč:
POWER S mini
Pre domácnosť so spotrebou do 3000 kWh.
1 fázový FV systém. INŠTALOVANÝ VÝKON ELEKTRÁRNE 2,46 kWp / Systém obsahuje: 6 x fotovoltický panel Viessmann 410 Wp, , jednofázový menič 2 kW, DC istenie, prepäťovú ochranu, konektory a kábel, nosnú konštrukciu.
Mám záujem
POWER S +
Pre domácnosť so spotrebou do 4000 kWh.
1 fázový FV systém. INŠTALOVANÝ VÝKON ELEKTRÁRNE 3,28 kWp / Systém obsahuje: 8 x fotovoltický panel Viessmann 410 Wp , jednofázový menič 3 kW, DC istenie, prepäťovú ochranu, konektory a kábel, nosnú konštrukciu.
Mám záujem
POWER M 3f
Pre domácnosť so spotrebou do 6000 kWh.
3 fázový FV systém. INŠTALOVANÝ VÝKON ELEKTRÁRNE 3,28 kWp / Systém obsahuje: 8 x fotovoltický panel Viessmann 410 Wp, , 3 fázový menič 3 kW, DC istenie, prepäťovú ochranu, konektory a kábel, nosnú konštrukciu.
Mám záujem
POWER X 3f
Pre domácnosť so spotrebou do 8000 kWh.
3 fázový FV systém. INŠTALOVANÝ VÝKON ELEKTRÁRNE 5,74 kWp / Systém obsahuje: 14 x fotovoltický panel Viessmann 410 Wp, , 3 fázový menič 5 kW, DC istenie, prepäťovú ochranu, konektory a kábel, nosnú konštrukciu.
Mám záujem
POWER XXL
Pre domácnosť so spotrebou od 10000 kWh.
3 fázový FV systém. INŠTALOVANÝ VÝKON ELEKTRÁRNE 9,84 kW. Systém obsahuje: 24 x fotovoltický panel Viessmann 410 Wp, , 3 fázový menič 10 kW, DC istenie, prepäťovú ochranu, konektory a kábel, nosnú konštrukciu.
Mám záujem
Solar Hybrid_S-LI-ION 3kW
Pre domácnosť so spotrebou do 4000 kWh.
3,28 kWp FV hybrid - 3 fázový. 8 x FV panel 410 Wp, 3fáz x Hybrid menič 5 kW + konštrukcia, AC/DC rozvádzač a výzbroj. Akumulátor 7,1 kWh, technológia LiFePO, vysoký počet nabíjacích cyklov (až 6000x!) s 80% hĺbkou vybíjania.
Mám zázjem
Solar Hybrid_M-LI-ION - 5,74 kW
Pre domácnosť so spotrebou do 6000 kWh.
5,74 kWp FV hybrid - 3 fáza. 14 x FV panel 410 Wp, 1 x Hybrid menič 5 kW + konštrukcia, AC/DC rozvádzač a výzbroj. Akumulátor 7,1 kWh, technológia LiFePO, vysoký počet nabíjacích cyklov (až 6000x!) s 80% hĺbkou vybíjania.
Mám zázjem
Solar Hybrid_X-LI-ION 6,5 KW
Pre domácnosť so spotrebou do 7000 kWh.
6,56 kWp FV hybrid - 3 fáza. 16 x FV panel 410 Wp, 1 x asymetrický Hybrid menič 6,5 kW + konštrukcia, AC/DC rozvádzač a výzbroj. Akumulátor 7,1 kWh, technológia LiFePO, vysoký počet nabíjacích cyklov (až 6000x!) s 80% hĺbkou vybíjania.
Mám zázjem
Solar Hybrid_XL-LI-ION 8 KW
Pre domácnosť so spotrebou do 8000 kWh.
8,20 kWp FV hybrid - 3 fáza. 20 x FV panel 410 Wp, 1 x asymetrický Hybrid menič 8 kW + konštrukcia, AC/DC rozvádzač a výzbroj. Akumulátor 7,1 kWh, technológia LiFePO, vysoký počet nabíjacích cyklov (až 6000x!) s 80% hĺbkou vybíjania.
Mám zázjem
Solar Hybrid_XXL-LI-ION 10 kW
Pre domácnosť so spotrebou okolo 10000 kWh.
9,84 kWp FV hybrid - 3 fáza. 24 x FV panel 410 Wp, 1 x Asymetrický Hybrid menič 10 kW + konštrukcia, AC/DC rozvádzač a výzbroj. Akumulátor 14,2 kWh, technológia LiFePO, vysoký počet nabíjacích cyklov (až 6000x!) s 80% hĺbkou vybíjania.
Mám zázjem

Fotovoltaické elektrárne pre firmy a organizácie

Fotovoltaické systémy (FVE) resp. fotovoltaické elektrárne slúžia na výrobu elektrickej energie a následnú spotrebu v objekte.

Viac info

Fotovoltaické elektrárne pre domy

Fotovoltaické elektrárne zníženie spotreby el. energie v dome.

Viac info

Hybrid system

Ako funguje skladovanie elektriny?

Menič s batériovým systémom ponúka veľkú výhodu v tom, že uloženú energiu možno využiť podľa potreby. To znamená, že aj keď nesvieti slnko.

V zásade možno elektrinu skladovať dvoma spôsobmi – priamo a nepriamo. Pre domáce použitie je však možné len nepriame skladovanie. Priame ukladanie elektriny prebieha okrem iného cez cievky alebo kondenzátory a trvá len niekoľko sekúnd. Tieto varianty preto nie sú vhodné pre rpodinné domy. V priemysle sa primárne používajú na stabilizáciu siete. Takže ak ide o fotovoltiku s akumuláciou, väčšinou ide o elektrochemické skladovanie ako sú dobíjacie batérie alebo batérie.

Chcete ušetriť na energiách vďaka  solárnemu systému?

Nechajte nám na seba kontakt, ozveme sa späť .