Fotovoltaická elektráreň pre rodinný dom POWER M 3fáz

Cena systému 8 400 € s DPH bez dotácie.

Z ceny bude odpočítaná dotácia v predpokladanej hodnote -1500 €

Znížte si vaše účty za elektrinu

Výrazná úspora nákladov na ohrev vody

Kvalitné komponenty so zárukou

Rýchla návratnosť a jednoduchá inštalácia

Ako POWER M elektráreň funguje?

Solárne FV panely – premieňajú slnečné svetlo na elektrinu.

Invertor/menič – môže byť namontovaný v technickej miestnosti, podkroví a premieňa elektrinu z panelov  jednosmerný (DC) na striedavý (AC) , ktorá sa využíva v domácnosti.

Solárny FV systém beží automaticky. Môžete použiť elektrinu v čase, keď sa generuje zadarmo. Ak nespotrebujete všetku elektrinu, ktorú vyprodukuje, zostávajúce množstvo bude automaticky odoslané do elektrickej siete. Ak spotrebujete viac elektriny, ako vyprodukuje solárny FV systém, tak sa zakúpi dodatočná elektrina od dodávateľa elektriny.

Solárne FV systémy nemôžu uchovávať vyrobenú elektrinu, pokiaľ  nemáte inštalovanú batériu.

Výroba a spotreba energie – príklad, kde sa zo solárnych panelov generuje 500 W energie a práčka používa 2 000 W. Spotrebič spotrebuje viac energie ako generujú solárne panely, takže od vášho dodávateľa sa kupuje ďalších 1 500 W.

Počas slnečného dňa v lete môže solárny fotovoltaický systém s výkonom 3 kW generovať 2 000 až 3 000 W uprostred dňa – približne výkon bežnej práčky, alebo umývačky. Výkon by bol nižší počas zamračeného dňa, skoro ráno, večer alebo v zime.

Fotovoltaická elektráreň POWER S-MINI je pripojená do existujúcej domovej elektroinštalácie, za hlavný istič v domovom elektrickom rozvádzači, alebo podružnom rozvádzači a takýmto paralelným zapojením napája domáce spotrebiče.

Ráno / polojasno

Ráno, alebo keď je polojasno, fotovoltaická elektráreň nevyrába dostatočné množstvo elektriny na pokrytie potrieb domácnosti, a tak je nutné chýbajúcu energiu doplniť z distribučnej siete.

Poludnie / jasno

Cez deň vyrába fotovoltaická elektráreň viac energie, než domácnosť potrebuje. FV systém pokrýva spotrebu domácnosti a prebytočná el. energia sa odovzdá do virtuálnej batérie.

Elektrina z distribučnej siete nie je potreba.

Večer-noc / slnko nesvieti

Večer a v noci fotovoltaická elektráreň nevyrába. Domácnosť využíva pre chod spotrebičov elektrinu z distribučnej siete, kde je možné využiť odovzdaný prebytok z virtuálnej batérie.

Systém GRID ON:

Systém paralelne pripojený na verejnú sieť. Je to systém najčastejšie využívaný hlavne z dôvodu, že je pripojený na verejnú rozvodnú sieť. To mu dáva dve základné vlastnosti. Prvou je možnosť využívania el. energie zo siete v čase keď slnko nesvieti (v noci) alebo keď má veľmi nízku intenzitu (skoro ráno a neskôr večer prípadne pri extrémne zlých podmienkach počasia).

Tento  solárny systém je na Slovensku a v Európe najbežnejší a najvýhodnejší. Takýto fotovoltický systém sa inštaluje na strechy rodinných domov, ktoré už sú alebo budú pripojené na verejný elektrický rozvod distribučnej spoločnosti. Hlavným zmyslom týchto solárnych systémov je počas dňa vyprodukovať elektrickú energiu pre vlastnú spotrebu, čím šetríte náklady na jej kúpu od energetických závodov. A prebytočná nespotrebovaná elektrická enregiu pretečie do virtuálnej batérie.

Pre bežnú slovenskú modernú domácnosť so štandardnými energetickými nárokmi je takmer v každom prípade postačujúci fotovoltaický systém o výkone od 2 kW do 10 kW.
Je to dostatočný výkon na pokrytie bežného denného výdaju akejkoľvek domácnosti.

Cena Power M systému:

Solárna fotovoltická elektráreň na dom

Solárna fotovoltická elektráreň na dom

Domáci solárny systém POWER M

Celková cena 8400 € s DPH bez odpočítanej dotácie

Dotácia 1500 € z programu zelená domácnostiam

=

Cena za POWER S MINI = 6 900 € s DPH po odpočítaní dotácie.

Z čoho sa skladá Power M?

Celkový výkon elektrárne: 3,280 kWp

Komponenty:

FVE Panely: 8 ks panelov Viessmann Vitovolt 410 Wp

Striedač: Huawei SUN2000-3KTL-L1

Konštrukcia pre 8 ks panelov

AC/DC rozvádzače a káble

Zostavu radi upravíme na základe Vašich požiadaviek!

Záruky

10 rokov na mechanickej časti FV panelov

5 rokov na striedača

5 rokov na prácu

2 roky na regulačnú techniku

2 roky na ostatné komponenty (elektroinštalácie atď.)

Zaujala vás fotovoltaická elektrárň Power  M?

Nechajte nám na seba kontakt a my sa vám ozveme späť.

Cenová ponuka
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.
Zadajte svoj e-mail, aby sme vás mohli kontaktovať.