Fotovoltické solárne meniče.

Solárne striedač alebo FV striedač, alebo solárny menič napätia prevádza variabilný jednosmerný prúd (DC) výstup z fotovoltaických (PV) solárny panelov na úžitkový frekvenčný striedavý prúdu (AC), ktorý môže byť vyvedený do obchodnej elektrickej sietie, alebo použitý priamo na spotrebu v miestne inštalácie.

Solárne meniče – invertory

majú špeciálne funkcie prispôsobené pre použitie s fotovoltaickým poľom, vrátane sledovania maximálneho bodu výkonu.

V našej ponuke nájdete 3 základné typy meničov

1. GRID ON = sieťový menič 

2. ON GRID+OFF GRID = Hybridné meniče

3. GRID OFF = ostrovný menič

solarny menič grid-on

 

 Grid On meniče

GRID ON meniče sú navrhnuté tak, aby sa automaticky vypli pri strate AC siete z bezpečnostných dôvodov. Neposkytujú záložné napájanie počas výpadkov AC sieťe. Tieto meniče sú určený na premenu jednosmerného elektrického napätia generovaného na svorkách fotovoltického panelu po dopade fotónov na sieťové jednofázové, alebo trojfázové striedavé napätie.

ostrovné meniče

OFF GRID meniče

OFF GRID – ostrovné, alebo Stand-alone striedače sa používajú v izolovaných systémoch, kde menič čerpá energiu z batérií DC a batérie sú zásobované energiou z fotovoltaických panelov. Ostrovné meniče môžu tiež obsahovať integrálnou nabíjačky – regulátor nabíjania na doplnenie batérii zo striedavého zdroja prúdu. Takéto OFF GRID systémy sa inštalujú na chaty, karavany a domčeky bez prívodu distribuč. siete.

fronius tesla baterie

Hybridny sytem fronius a tesla

 

HYBRIDNÉ MENIČE

Inteligentný hybridný striedač alebo smart grid menič je nová generácia meniče pre špecifické solárne systémy využívajúce obnoviteľné zdroje energie pre domácu spotrebu, a to najmä pre solárnych fotovoltaické inštalácie. Elektrická energia zo solárnych panelov je generovaný len v priebehu dňa, s maximom produkcie okolo poludnia. Táto elektrina kolíše a nie je synchronizovaný s elektrickou spotrebu domácnosti. Na prekonanie tejto medzery medzi tým, čo sa vyrába, a na potrebu večernej spotreby, kedy už nie je výroba z FV systému, je nutné uchovávať energiu pre neskoršie použitie a riadiť skladovanie a spotrebu energie. S rozvojom systémov využívajúcich obnoviteľné zdroje energie a rastúce ceny elektriny, súkromné spoločnosti a výskumné laboratóriá vyvinuli inteligentný meniče, ktoré umožnia koreláciu medzi produkciou a spotrebou energie.


Huawei solárne meniče
2 x viac POWER 

Pre viac energie menič huawei 5KTL umožňuje plný výkon 5 KW výstup plus plné nabitie batérie 5 KW Viac dennej spotreby Výstup meniča na plný výkon pre dennú spotrebu energie Viac nočnej spotreby Invertor nabíja ESS na plný výkon a zvyšuje tak nočnú spotrebu energie.

Jedeno riešenie 

 Jeden optimalizátor sa hodí pre väčšinu poly a mono FV modulov

Jedna aplikácia na nastavenie všetkých systémových komponentov

Jeden ESS je vhodný pre jednofázové aj trojfázové invertory

Jeden invertor sa hodí na sieť aj na záložnú prevádzku (cez záložný box).

AI napájanie

Aktívna ochrana pred oblúkom

Samo učiace sa nová funkcie oblúka s modelom AI

Presná detekcia poruchy oblúka pomocou algoritmu lokálnej neurónovej siete

Rýchla ochrana pred oblúkovým oblúkom vypnutím meniča za 0,5 s

 

 

Striedače a hybridné striedača GoodWe

Hybridné striedače GoodWe radu ES

Striedače GoodWe radu ES (GW5048D-ES a GW3648D-ES) sú hybridné střadače, ktoré svojou úžitkovou hodnotou a funkciami prekonávajú konkurenčné výrobky. Majú v sebe integrované všetko, čo je potrebné pre efektívne využitie energie zo slnka:

Striedače GoodWe radu ES:

-Vie prevádzať jednosmerný prúd zo solárnych panelov na striedavý, tak aby bolo možné ho okamžite využiť pre domáce spotrebiče.
-Vie inteligentne nabíjať akumulátory, a to ako olovené, tak Li-Ion.
-Fungujú ako UPS. V prípade výpadku prúdu neprestanú pracovať, tak ako väčšina štandardných striedačov. Vybrané spotrebiča v domácnosti je tak možné využívať aj v prípade výpadku prúdu.
-Majú funkciu inteligentnej regulácie – poznajú, kedy sa vyrába viac energie, než spotrebovávate a prebytočnú energiu vie použiť na nabíjanie akumulátorov.
-Vie nabíjať akumulátory v dobe lacnej tarify a používať ju v dobe vysokej tarify.
-Sú IP65 vodotesné a odolné proti prachu.
-Majú vysokú účinnosť.
-Nie sú hlučné, pretože nemajú mechanické vetráky.
-Majú aplikáciu pre ľahký monitoring.

Technický list k stiahnutiu


Hybridné striedače GoodWe rady NS

triedačeGoodWe rady NS (GW1000-NS, GW2000-NS, GW3000-NS) sú moderné striedače vhodné pre menšie fotovoltaické systémy pre domácnosti.

GoodWe rady NS:

Vie prevádzať jednosmerný prúd zo solárnych panelov na striedavý tak, aby bolo možné ho okamžite využiť pre domáce spotrebiče.

Sú IP65 vodotesné a odolné proti prachu.

Majú vysokú účinnosť.

Nie sú hlučné, pretože nemajú mechanické vetrákmi.

Majú aplikáciu pre ľahký monitoring.

1 fázové meniče napätia GoodWe s dvomi MPP trackery je vhodný pre zložitejšie inštalácie, kde je potrebné umiestniť fotovoltické panely napr. Na východnej a zároveň západnej strechu. Vďaka pasívnemu chladeniu má veľmi malú vlastnú spotrebu. K striedačom je možné pripojiť toroidný meracie modul (CT device), ktorý meria smer toku prúdu a na základe zmeraných hodnôt dokáže regulovať výkon zariadenia. A tým zaistiť jeho „bezprietokovost“ do distribučnej siete. Veľkou výhodou 1 fázových meničov GoodWe NS 2x MMPT je vysoká kompatibilita s väčšinou fotovoltaických technológií a komponentov. Meniče sú využiteľné ako u menších inštalácií v domácnostiach, tak pre veľké fotovoltaické projekty. V kombinácii s bezdrôtovým regulátorom Solar iBoost alebo Wattrouter môžeme smerovať nespotrebované toky energií do ohmických spotrebičov (typicky bojler, akumulačnej nádrže atď.). Samozrejmosťou je bezplatný monitorovací systém elektrárne pomocou Wi-Fi alebo rozhranie RS485.

Svetoznáma značka GoodWe je garanciou maximálnej spoľahlivosti, nadštandardných riešení a príjemného pomere kvalita / cena. Hlavným akcionárom je JXT Group, ktorá dodáva komponenty pre Apple a Samsung. Meniče GoodWe sú niekoľko rokov jedny z najpoužívanejších v Holandsku, Veľkej Británii a Austrálii. Absolútnou jednotkou sú aj v Číne, kde sa plánuje nainštalovať 213 GW do roku 2020.

Technický list k stiahnutiu


Riešenie na uskladnenie energie GoodWe BP

GOODWE 2500-BP

K jednému power routeru BP možno pripojiť až 6kWp fotovoltaických panelov. Na výstupe je stálych 360V, čo stačí na naštartovanie akéhokoľvek sieťového meniča. Takto je možné zostaviť jednoduchú 1f alebo 3f hybridné FV elektráreň. Tento DC / DC power router nie je odolný voči výpadku distribučnej siete, pretože sa nachádza pred vlastným meničom. U 3f systému odporúčame kombináciu s 3f EzMeterem, aby nedochádzalo k přetokům do siete pri vybíjaní batérií a symetrické dodávke do fáz. Tento striedač je kompatibilný len s batériovým úložiskom Pylontech.

Svetoznáma značka GoodWe je garanciou maximálnej spoľahlivosti, nadštandardných riešení a príjemného pomere kvalita / cena. Hlavným akcionárom je JXT Group, ktorá dodáva komponenty pre Apple a Samsung. Meniče GoodWe sú niekoľko rokov jedny z najpoužívanejších v Holandsku, Veľkej Británii a Austrálii. Absolútnou jednotkou sú aj v Číne, kde sa plánuje nainštalovať 213 GW do roku 2020.

——————–

IMEON 9.12

trojfázový menič

Trojfázový asymetrický hybridný menič s možnosťou regulácie dodávaného výkonu do jednotlivých fáz od 0 do 3 kW s celkovým výkonom meniča 9 kW. Menič funguje ako v ostrovnom režime, tak aj v režime spolupracujúcim so sieťou.
Asymetrický striedač Imeon 9.12 Smart Grid ponúka možnosť pripojenia chytrých nízkonapäťových batérií Pylontech aj lacnejších gélových batérií. Menič je možné zapojiť ako sériovo tak paralelne. V prípade paralelného zapojenia s distribučnou sieťou je potrebný dokúpiť trojfázový Smart Meter. Výrobca poskytuje zvýhodnenú základnú záruku 10 rokov.

 

 

NOVINKA!

3 fázový asymetrický hybridný menič ET Series.

Dostupnosť vo veľkostiach: 5kW, 8kW a 10kW.

účinnosť 98,3%

funkcie UPS (Uninterruptible Power Supply)

Asymetrická dodávka do fáz.


Kompaktná veľkosť, nízka váha a tichý chod.
Kompatibilný s HV batériami Pylontech.
3 fázový smart-meter súčasť balenia.
Ideálne riešenie pre dotáciu  v SR.
Už dostupný

Značka GoodWe sa stala v posledných rokoch synonymom pre prémiovú kvalitu za dostupnú cenu; značka získala ocenenie All Quality Matters a Top Brand PV seal.
GoodWe je nielen jednotkou na trhu v Holandsku, Austrálii, Českej republike, Tureckua Číne, ale je tiež na popredných priečkach v mnohých ďalších krajinách sveta. 

S 300 tisíckami meničmi sa stala najväčším predajcom na rezidenčnom trhu.

Choose Good – choose GoodWe
Vyberte si dobre – Vyberte si GoodWe