Fotovoltika, fotovoltaika, fotovoltické systémy.
Fotovoltaické solárne systémy.

Fotovoltickým systémom rozumieme.

Našou prednosťou je odbornosť a dlhoročné skúsenosti v odbore alternatívnych zdrojov energie. Všetky ponúkané komponenty sú starostlivo vyberané špecialistami na fotovoltaiku, vďaka tomu v našej ponuke nájdete preverené výrobky od technologických lídrov z odboru. Pri výbere sa orientujeme predovšetkým na špičkovú kvalitu, jednoduchú inštaláciu, optimálnu cenu a vzájomnú kompatibilitu produktov. Sme distribútorom globálnych značiek Jinkou, GoodWe, Pylontech.

Čo je to fotovoltaika ?

Je ekologickým a dostupným zdrojom energie, ktorý je obnoviteľný.
Fotovoltaické panely premieňajú slnečné žiarenie priamo na elektrickú energiu. Typickým príkladom zariadenia, ktorý funguje na fotovoltaických článkoch je solárna kalkulačka. Tento typ zariadenia vyžaduje len malé množstvo elektrickej energie na prácu , a môže byť dokonca použitý v miestnosti s umelým svetlom ( žiarovky / fluorescenčné svetlo ).
Aj keď vidíme , fotovoltaické články ako dokážu napájať malé zariadenia , ako sú kalkulačky , ktoré majú väčšie praktické uplatnenie najmä v krajinách tretieho sveta . Pre domové aplikácie boli vyvinuté fotovoltaické články, ktoré vyrábajú väčšie množstvo el. energie.

Fotovoltická elektráreň je pre dom ako náhradný zdroj elektriny na dennú prevádzku domácich spotrebičov, ohrevu vody alebo podporu vykurovania.

Fotovoltaické články-panely vyzerajú podobne ako slnečné panely-kolektory , ale fungujú iným spôsobom . Solárne kolektor sa používajú na výrobu teplej vody.

fotovoltika-system

Vyššie uvedený diagram ukazuje základ fotovoltaického článku . Modrá predstavuje hlavný materiál kremík. Po dopade fotónu svetla príslušnej vlnovej dĺžky (korešpondujúcej so šírkou zakázaného pásma použitého polovodiča) je vďaka vnútornému fotoelektrickému javu vygenerovaný elektrón-dierový pár, ktorý je separovaný vnútorným elektrickým poľom pn-priechodu a pohybom k jednotlivým elektródam vytvárajú elektrický prúd. Základným elementom fotovoltaického zariadenia je slnečný článok.

Fotovoltaický jav je proces , v ktorom dva odlišné materiály v úzkom kontakte produkujú elektrické napätie.

Typy fotovoltických systémov v našej ponuke

1. ON-GRID základný systém -paralelné pripojenie s verejnou sieťou bez batérií, ale s možnosťou virtuálnej batérie.

2. Hyridný systém s akumulátorovým úložiskom a pripojení k verejnej sieti.