Solárny fotovoltaický panel.

Fotovoltický modul Vitovolt 300, 410Wp
150 € s DPH
Vitovolt 300 M410 WK
Výkon panelu (Wp) 410Wp
solarny panel 410Wp
Mám záujem
Solárny panel Trina Solar 440Wp
154 € s DPH
Vertex S+ TSM-NEG9R.28 440 Wp
Výkon panelu (Wp) 440Wp
solarny panel 440Wp
Mám záujem
Solárny panel Canadian Solar
146 € s DPH
FV panel 410Wp
Výkon panelu (Wp) 410Wp
solarny panel 440Wp
Mám záujem

Solárne panely(moduly) sú obvykle konštruované z kryštalického kremíka, ktorý sa používa v iných odvetviach (napríklad mikroprocesorovom priemysle) a drahšieho arzenidu gália, ktorý sa vyrába výhradne pre použitie v bunkách fotovoltaických článkoch.
Iné, účinnejšie solárne panely sú zostavené uložením zliatin amorfného kremíka v nepretržitom roll-to-roll procese. Solárne články vytvorené z tohto procesu sú nazývané amorfné solárne články, alebo sa aj označujú ako-Si. Solárne panely vyrobené pomocou technológie amorfného kremíka sú odolnejšie, efektívnejšie a tenšie ako ich kryštalické náprotivky. Avšak majú nevýhodu tú, že zaberú 2x väčšiu plochu ako polykryštalický fotovoltaický panel.

Najnovšie solárne panely fungujú na molekulárnej alebo kvantovej úrovni, a predstavujú vzrušujúce nové technológie prichádzajúce na trh. Tieto solárne panely sú tvorené implantáciou uhlíkovej nanotrubice, alebo kvantové bodky do ošetreného plastu. Na rozdiel od kremíkovej bázy solárnych panelov, tieto solárne panely sa nemusia vyrábať v čistej miestnosti, a preto výrobné náklady sú o niečo nižšie.

Naša ponuka solárnych panelov:


Ameri solar, IBC Solar, Hisunage Solar, LG solar,  Bosch Solar, Kyocera Solar,  Luxor Solar, Yingli Solar a iné

ibc solarbosch-solar    kyocera-solar-panelyluxor-solar-panelyyingli_solarSuntech_solar

 

 

 

Fotovoltaické panely delíme na 3 základné druhy:

– Polykryštalické

– Monokryštalické

– Amorfné

Fotovoltaické (FV) panel tvorí matica článkov, ktoré sú pospájané letovanými spojmi. Články chráni zo spodu pevná doska (TEDLAR) a zvrchu tvrdené leštené sklo. Svojím spracovaním a prevedením sú schopné odolať aj neštandardným klimatickým podmienkam, ako je napríklad krupobitie.

Najbežnejšie poúžívané moduly

Polykryštalické FV články

Základom je kremíková podložka. Články sa skladajú z väčšieho počtu menších polykryštáľov. Účinnosť sa pohybuje v rozmedzí 10 – 14%. Ich výroba je lacnejšia a rýchlejšia ako Monokryštalických.

Monokryštalické články

Základom je podobne ako u polykryštalických článkov kremíková podložka. Kryštály sú väčšie než 10 cm a vyrábajú sa ťahaním roztaveného kremíku vo forme tyčí s priemerom až 300 mm. Tie sa potom rozrežú na tenké plátky (podložky). Účinnosť týchto panelov dosahuje 13 – 17%. Ich výroba je náročná na čas a sú aj drahšie. Avšak vďaka vysokej účinnosti zaberajú potrebujú podstatne menšiu plochu a rovnaký výkonov a lepšie si poradia s horšou orientáciou napr strechy.
Amorfné fotovoltické panely

Amorfné fotovoltické panely majú technológiu, ktorá zachytáva všetky tri druhy žiarenia (red, green, blue) a účiamorfnýchnnosť panelov neklesne ani pri vyšších teplotách cez leto (nad 25 °). Vďaka tomu všetkému podávajú v konečnom dôsledku o 15-35 % lepší výkon ako kryštalické panely.

Tieto moduly dokážu lepšie spracovať tzv. difúzne svetlo, čo znamená, že na výrobu elektrickej energie nepotrebujú priame slnečné žiarenie. Energiu produkujú aj pri zamračenej oblohe a dokonca cez hmlu. Nevýhodou týchto panelov je že potrebujú raz takú plochu na streche ako poly, alebo monokryštalické panely.

Panely ktoré montujeme majú všetky potrebné certifikáty, skúšky a povolenia pre európsky i svetový trh a spĺňajú všetky prísne európske bezpečnostné kritériá. Taktiež je na ne poskytovaná záruka a to 5 rokov na panel. 12 rokov na min 90% výkonu! A 25 rokov na min. 80% výkonu!

Z našich dlhoročných skúseností sú pre slovenské podmienky najvhodnejšie polykrištalické solárne panely.

V našej ponuke nájdete kvalitné a certifikované solárne panely.