Fotovoltaické panely

Fotovoltaické panely

Fotovoltaické panely na výrobu elektrickej energie.

fotovoltaické panely

Sú 3 základné typy konštrukcie FV panelov:

Monokryštalické bunky sú rezané z jedného kryštálu kremíka.

Polykryštalické bunky sú v podstate strihaný plátok z bloku z kremíka, ktorý sa skladá z veľkého množstva kryštálov.

Amorfné články (a-Si) je ne-kryštalická alotropická forma kremíka umiestnená tenká vrstva na širokú škálu povrchov . Ide o najmenej efektnú a najmenej nákladnú výrobu tohto typu.

mono-poly-amorf

Tradičné solárne články sú vyrobené zo silikónu, sú zvyčajne ploché a všeobecne sú naj-účinnejšie (polykrištalické solárne panely).

Tenko vrstvové solárne články je druhá generácia solárnych článkov a sú vyrobené z amorfného kremíka alebo nonsilicon materiálov, ako je kadmium Telluride. Tenkovrstvové solárne články pomocou vrstiev polovodičových materiálov sú iba niekoľko mikrometrov hrubé . Vzhľadom na ich flexibilitu môžme tieto tenko vrstvové solárne články inštalovať ako strešné šindle a dlažby, na fasády budov, alebo pre zasklenie svetlíkov.

Tretia generácia solárnych články je vyrobená z rôznych materiálov. Niektoré nové solárne články používajú plastové šošovky, alebo zrkadlá, ktoré koncentrujú slnečné svetlo na veľmi malom kúsku s vysokou účinnosťou FV materiálu.

SunFields_Kyocera_KD240-245GH-2YB_solar_panel-188x300

Ako fotovoltaické solárne panely napájajú váš dom? 

Napájanie svojho domu solárnou energiou v skutočnosti nie je zložitá vec. Solárny systém premieňa slnečné žiarenie na elektrickú energiu. Potom elektrina je vedená do vášho domova pre spotrebiče ako sú TV, chladničku, PC, atď.

Koľko fotovoltaických solárnych panelov potrebujem pre napájanie domu?

Koľko solárnych panelov budete potrebovať k napájanie vášho domu je závislá na mnohých faktoroch. Je potrebné vedieť koľko energie spotrebuje vaša domácnosť. Ak chcete zistiť, koľko el. energie spotrebujete, tak je nutné hľadať vo vašej faktúre za elektrickú energiu od energetickej spoločnosti elektrickej. Následne bude možné vypočítať, aký inštalovaný výkon solárnej elektrárne potrebuje vaša domácnosť.

optimalizácia-pomocou-PowerRouterom
V našej ponuke fotovoltických panelov nájdete nasledovné FV moduly od TOP 30 svetových výrobcov. Ponúkame len A class FV panely.

Viessmann VITOVOLT 300

mono 340 Wp panel

Viessmann_logo

 

Vitovolt 300 – fotovoltaický modul s vysokým energetickým výnosom

Profitujte aj vy z týchto výhod:

Technika s vysokým výnosom

Prísny proces výberu článkov pre vysokokvalitný celkový vzhľad

Vyhotovenie odolávajúce poveternostným vplyvom pre spoľahlivú prevádzku

Antireflexné sklo pre vysoké energetické výnosy

Vitovolt 300_00016
Fotovoltaické moduly s vysokým energetickým výnosom, nekompromisná kvalita a garantovaná bezpečnosť

MSBC moduly typu Vitovolt 300 majú čierny eloxovaný rám a mimoriadne tmavé monokryštalické články.

Výsledok: mimoriadny dizajn a najvyššie výkonnostné ukazovatele. Najmä v kombinácii s montážou do strechy (plošne „zarovno“ s ňou) vznikne skutočne vynikajúca solárna architektúra.

Moduly sú vhodné na použitie na rodinných či bytových domoch, ako aj pre rôzne živnostenské a priemyselné prevádzky.

Jinko Solar

Jinke Solar polykryštalický 

Ich hlavnou prednosťou je polykryštalický 60tich článkový modul s vysokým výkonom a ochrana proti Potenciálny indukovanej degradácii (PID). Výhodou sú aj znížené straty výkonu pri vysokých teplotách. Jinke Solar Standard Poly sa tiež osvedčili v prostredí so zhoršenými svetelnými podmienkami. Vďaka zdokonalenému sklu a vylepšené absorpciu svetla zaručí výkon aj keď je pod mrakom. Špeciálnymi vlastnosťami sú vysoká odolnosť voči poveternostným vplyvom a maximálnu trvanlivosť voči extrémnym okolitým podmienkam. Polykryštalické moduly Jinke Solar Standard Poly sú skonštruované tak, aby odolali nadštandardnému zaťaženie snehom i vetrom. Povrch je vďaka ochrannej vrstve odolný voči vysokým koncentráciám amoniaku, soli a kyslým dažďom. Narozdiel od bežných modulov disponujú zosilneným ochranným sklom. Špeciálne kremíkové doštičky predlžujú výrazne životnosť nad rámec garantované záruky. Na solárne panely Jinkou poskytujeme 12-ročnú záruku na výrobné chyby. Výrobca 25 rokov garantuje, že pokles výkonu nepresiahne 20%.

Spoločnosť Jinkou Solar je najväčší výrobca solárnych panelov na svete. Vývoj a celý výrobný reťazec firmy od kremíkových ingotov až po vlastné modul je v jej réžii. To zaisťuje absolútnu kontrolu kvality technologického i dielenského spracovania. Jinke Solar, najlepšie solárne panely na svete!

Kocmunda

Website: